ANAOKULU

• 3 YAŞ (24 -36 Ay )

• 4 YAŞ (36-48 Ay)

• 5 YAŞ (48 -56 Ay )

• HAZIRLIK

 

BECERİ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

Yiğit Okulları Anaokulunda uygulanan programlardan, Beceri Geliştirme Çalışmaları (BGC)  Matematik, Dikkat-Algı, Scamper, Manipülatif, Görsel, İşitsel ve Mekansal Algı, Çizgi Çalışmalarıyla, El-Göz Koordinasyonu alanlarını kapsamaktadır.

 

ANAOKULUNDA PARTİLERİMİZ

Okulumuzda aylık eğitim bültenlerindeki temalarla, belirli gün ve haftalar ile bağlantılı olarak, eğlenerek öğrenmek adına farklı partilerimiz de bulunmaktadır.

Sonbahar Partisi, Hayvanlar Partisi, Halloween Partisi, Benim Ailem Partisi, Besinlerle Sağlıklıyım Partisi, Unutulmuş Oyunlar Partisi, Taş Devri Partisi,Büyüklere Saygı Günü Partisi, Yeni Yıl Partisi okulumuzda gerçekleştirdiğimiz partilerden bazılarıdır.

Doğum günü partilerimiz ise, her ayın son cuma günü, ay içerisinde doğmuş çocuklarımız ile toplu olarak gerçekleştirilmektedir. Doğum günü pastası okul tarafından sağlanmakta ve doğum günü kutlaması velilerin katılımı olmadan gerçekleşmektedir.


ANAOKULUNDA GEZİLERİMİZ

Her ay eğitim programımıza ek olarak, aylık eğitim programlarımızla bütünleşen, ünite konuları ile bağlantılı gezilerimiz, okul dışı aktivitelerimiz bulunmaktadır.Okulumuzda en az ayda bir kere okul dışı geziler yapılmaktadır. Gezi bilgileri aylık bültenlerde belirtilir. 2 gün öncesinde de gezi izin belgesi imzalanıp okula geri göndermek gerekçesiyle sizlere iletilir.

3 Yaş Gezileri- Tiyatro

4-5 Yaş Gezileri-Tiyatro, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Emaar Akvaryum, Sancaktepe Bilim Merkezi, Kuko Sanat Atölyesi, Koç Müzesi, Doğa Bilim Müzesi, Kidzania

Hazırlık Sınıfı Gezileri-Tiyatro, İtfaiye Müzesi, Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesi, Kidzania, Şişli Atatürk Evi Müzesi, Beykoz Cam Ocağı, Miniatürk, Kartal Halk Ekmek Fabrikası, Oyuncak Müzesi


ANAOKULU GÜNLÜK ZAMAN ÇİZELGESİ

NÖBET SAATİ BAŞLAMASI

 

07.45

SABAH KAHVALTISI

 

09.00 -09.30

ÖĞLE YEMEĞİ

 

12.00 -13.00

İKİNDİ KAHVALTISI

 

15.00 -15.30

ÖĞRENCİ HAZIRLIK/ÇIKIŞ

 

16.00 -16.15

NÖBET SAATİ BİTİŞ        

 

18.00


GİYİM

3-4-5 Yaş grubu öğrencilerimiz, serbest kıyafet ile okula gelir. Yalnızca dış gezilerde, branş derslerinden hareket eğitimi ve jimnastik derslerinde okul eşofmanının giyilmesini rica ederiz.

Hazırlık Sınıfı öğrencilerimiz ise, Pazartesi günü ve özel günler dışında her gün okul eşofmanı/okul şortu ve okul tişörtü giyerler. Bu konuda göstereceğiniz özen, onların kurallara uyma becerisini kazanmalarını kolaylaştıracaktır.

 

SAĞLIK

Bulaşıcı çocuk hastalıkları geçiren öğrencinin velisinin okulu konu hakkında bilgilendirmesini önemle rica etmekteyiz. Bu sayede diğer öğrencilerin sağlığını koruyabilmek için gerekli önlemlerin hemen alınabilmesi ve ciddi sağlık sorunlarının önüne geçilebilmesi mümkün olabilmektedir.

Okula göndereceğiniz ilacı öğrencinin çantasına koyup, saatleri hakkında iletişim defterine not düşmeniz önemle rica olunur.

 

OKULA DEVAM-DEVAMSIZLIK

Okula gelmeyen öğrenci velimizin, en geç saat 09.00’a kadar okulu arayarak haber vermesi beklenmektedir. Haber vermeyen velimiz, öğrencimizin okula gelmediği ilk gününde okul tarafından aranmaktadır.

Devam ya da devamsızlık günlerini servis birimine ek olarak okul idaresine de bildirmeniz önemle rica olunur.

Ayrıca velisinin yazılı ya da sözlü izni olmadan hiçbir öğrenci okula gelen başka bir kişiye teslim edilememektedir.


İLETİŞİM

Okulumuzda öğrencilerimizin yaşları küçük olduğu için duyurulacak her türlü konu sizlere e-mail olarak ve iletişim defterlerine yazılı olarak gönderilir. Maillerinizi her gün kontrol etmeniz önemle rica olunur.

    Tiridi