İstanbul'un ilk butik okulu Çekmeköy'de açılıyor

 

Neden Butik Okul ?

Aileler  artık çocuklarının kalabalık büyük okullarda keşfedilmesini beklemek istemiyorlar.Yiğit İlköğretim okulunda  öğrencilerin önce birey olduğu kendilerine hissettirilmektedir. Son  teknoloji  ile  donatılmış sınıflarımızda  öğrencilerimiz  daha sıklıkla  bir çalışmanın veya projenin bir parçası olmakta ve sorumluluk  almaktadırlar .Bu çalışmalar öğrencilerin kendilerine olan özgüvenlerini  artırmaktadır. Böylece daha donanımlı hale gelen çocuklarımız akademik , spor ve sosyal  alanlarda  başarıya daha kolay ulaşabilmektedir.

Yiğit İlköğretim  Mimarisi ;

Özel Yiğit İlköğretim Okulu 2000 m2 kapalı kullanım alanına  ve 1500 m2'lik bahçe alanına sahip 16 derslikten oluşan 320 kişilik  butik bir ilköğretim okulu olarak tasarlanmıştır.
Okulun proje yapısı dış kaplaması dahil olmak üzere özel bir mimari tasarım sergilemektedir.
Finlandiya’dan ithal edilmiş ahşap kaplamasıyla hem dekoratif hem de nefes alabilen duvarlar olarak tasarlanmıştır
Okulun dört bir yanı güneş ışığının geliş açılarına göre ayarlanmış ve sınıfların tamamında ışık alabilecek şekilde  derin,geniş camlar kullanılmıştır.
Okulun ön yüzeyinde kullanılan doğal taşlar ülkemizin Isparta ilinden özel olarak getirilmiş, içinde herhangi bir kimyasal madde olmayan doğal taşlarla kaplanmıştır. Okulumuz son deprem yönetmeliğine uygun sadece ilkokul binası olarak özel inşa edilmiştir. Okulun iç malzemeleri kullanılan materyaller sınıf içi masa ve sandalyeler ilköğretim öğrencilerinin fiziksel yapıları göz önüne alınarak tasarlanmıştır.
Okulumuz içi haricinde dışında da bir yaşam, bir eğitim olduğu yönünde düşünülerek organize edilmiştir.
Her katta bulunan kat bahçeleri çocukların teneffüs zamanlarını amaca uygun vakit geçirebilmesi adına aktivite köşeleri olarak ayarlanmıştır.
Açık teras olarak düşünülen kış bahçemiz mini golf, satranç ve masa tenisi gibi spor alanı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca 100 m2 buz pisti ile çocuklarımızın farklı spor dallarına yönlendirilmesine olanak sağlamaktadır.

Kısaca Yiğit Okulları Fiziksel Yapısıyla Çekmeköy’de bir ilke imza atmaktadır.

Ayrıca;Yiğit Okulları İlköğretim binası ilçemizde en kısa sürede tamamlanan projeler arasında yer almıştır.
Yiğit İnş.Ltd.Şti Firması sahibi ve aynı zamanda da Yiğit Okulları Yönetim Kurulu Başkanı  Sayın Cezmi Yiğit'e ve tüm ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.....

 

YİĞİT OKULLARI © 2013
Yiğit Anaokulu   0216 526 35 03
Yiğit İlkokulu   0216 466 79 79
Yiğit Ortaokulu   0216 466 79 19