Sıkça Sorulan Sorular

Butik yapılanmanın kurmunuza kattığı artılar nelerdir?

Öncelikle gerçekten her çocuğu bireysel olarak tanıma imkanı buluyorsunuz.Çocuğu ve ailesini yakından takip edebiliyorsunuz böylece eğitimin ve öğretimin destekleyici birer unsur öğesi olduğununda takipçisi oluyorsunuz.

Okulunuza kayıt yaptırmamız için neler gereklidir?

Okulumuzun şube sayıları genellikle 3 şube ile sınırlıdır.Yani her yıl sadece 3 tane 1. Sınıf şubesi açmayı planlamaktayız.(Tabi eğitim sürecinde ani değişiklikler olmaz ise)Bu sebeple kayıtlarımız erken dolmakta çünkü hazırlık öğrencilerimizin direk geçiş hakkı bulunuyor.

Her öğrenciyi okulunuza alıyormusunuz?

Kurumumuzun 1. Sınıf kayıtları erken kayıt dönemi ile tamamlanır. Ek bir sınıf açmak durumu söz konusu değildir. Okulumuzun kontenjanları doğrultusunda hareket ederiz. Kurumumuz her öğrenciye açıktır ama öncelik herzaman için alt grupdan gelen kendi öğrencilerimizindir.

İlkokul için kayıt süreci ne zaman başlar biter.

İlkokul 1. Sınıflarımızın kayıt sürecinden yararlanmak isteyen öğrencilerimizin önce hazırlık gruplarına kayıt olup devam etmeleri önemle duyuruluyor. Ara gruplara ise öğrenci alımlarımız yine çok sınırlıdır. Kurmumuzda fazla öğrenci sirkülasyonu  bulunmamaktadır.

Anaokulundaki kayıt süreci nasıldır?

Anaokulundaki kontenjan sayısı 130 dur. Bu yıl için okul kontenjanlarımız doludur. Kayıt süreci başlangıç ve bitiş tarihleri önce kendi velilerimize duyurulur ön kayıtları alınır ek kontenjanlar içinde dışardan öğrenci alınır.Hazırlık gruplarında öğrenci alımları mülakata tabi tutulur

Altyapıdan gelen öğrencilerin ne gibi imkanları bulunuyor?

Sınıf geçişlerinde ödeme olanaklarında ve ücretlendirilmesinde her zaman için bir öncelik oluyor. Kırtasiye malzemelerini zaman zaman yaş gruplarına göre dahil edebiliyoruz.

Ortaokulun kayıtlarındaki bakış açınız nasıldır?

Ortaokulumuzda tıpkı ilkokulda olduğu gibi öncelik kendi öğrencilerimiz içindir. Bu yıl sadece 5. Ve 6. Sınıflar için kontenjan belirledik ve bu öğrencileride belirlediğimiz sınav sistemi ile kurumumuza kazandırdık. Başarılı ve başarıyı hedef alan her öğrenci ve ebeveyni kurumumuzda burs hakkı kazanmıştır.

Neden sadece 5. Ve 6. Sınıf ?

Hep söylediğimiz gibi bizim; kurum olarak farkımız kendi eğitimine katkı sağlayabileceğimiz öğrencilerle başarımızı sunmaktır. Kaliteli bir eğitimle temellendirdiğimiz öğrencilerimizin alt yapısını tamamlayarak bu başarıya  tanık olmak ve  bizzat her aşamasına katkıda bulunmak istiyoruz. Bu nedenle, 8. sınıfa gelmiş başarılı bir öğrenciyi sınavlara sokup biz başardık diyen bir yaklaşımımız olamaz.

Erken Kayıt süreciniz ne zaman başlıyor?

Her yılın son ayı olan Aralık ayında başlar ve biter,tüm velilerimizde bu avantajlı fırsatlardan yararlanır bu sebeple de dışarıdan öğrenci alımlarımız kısıtlıdır.

Okulunuzun eğitim politikası ve sınavlara yaklaşım nasıldır?

Okulumuzda her öğrencinin farklı öğrenme stillerini de dikkate alınarak farklılaştırılmış çalışmalara  ve tam öğrenmeye özen gösterilmektedir. Bunu destekleyen çalışmalar ve etkinlikler yapılmaktadır. Sınav sistemine yönelik çalışmalar da ilgili dersleri destekleyici nitelikte yürütülmektedir.

Okulunuzda Sosyal etkinlikler ve sportif çalışmalar nasıl yürütülmektedir?

Öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanısıra sosyal gelişimleri de  bizim için çok büyük önem arzetmektedir. Onlar için düzenlediğimiz sosyal kulüplerden yararlanabilirler. Ayrıca basketbol, yüzme, atletizm,  jimnastik branşlarından okul takımlarımız mevcuttur.

Çocuğum devlet okulundan ara sınıfa geldi. Çocuğumun İngilizcesini telafi etmesi için ne gibi çalışmalar yapacaksınız?

Sene başı öğrencimizi gözlemleriz, gerek ders içi performansı gerekse uyguladığımız değerlendirme kriterleri çocuğun İngilizce seviyesi hakkında bize fikir verir. Bu doğrultuda seviyesi sınıf ortalamasının altında olan öğrencilerimiz için takviye programı oluşturuyoruz. Her dersin öğretmeni tarafından uygulanan bu programda amaç her öğrencimizi kendi seviyesinin üstüne taşımak. Ders içi yapılan aktivitelerde de aynı temanın farklı aktivitelerle işlenmesi farklı öğrenme stilindeki öğrencilerimize ulaşma imkanı verir. Aynı şekilde İngilizce seviyesi sınıf ortalaması üstünde olan öğrencilerimiz için de farklı çalışma kağıtları , İngilizce hikaye kitapları verilmesi ve bunların takibi gibi çalışmalar öğrencilerimizin seviyesini daha ileri taşımaya yardımcı olacaktır.

 Çocuğuma İngilizce dersi için evde nasıl yardımcı olabilirim?

Öğrencilerimizden öncelikli beklentimiz ders araç ve gereçlerini hazır bulundurmaları, dersi iyi takip etmeleri ve ödevlerini düzenli yapmalarıdır. Velilerimize gönderdiğimiz  İngilizce Dersi aylık bülteni ile hafta hafta yapılan çalışmaları takip edebilir, öğrencinin derse hazır gelmesine, materyallerini getirmesine yardımcı olabilirsiniz. Ödevlerin bizzat öğrencilerimiz tarafından yapılması sizin de kontrollerini yapmanız bizim için önemli.

 

YİĞİT OKULLARI © 2013
Yiğit Anaokulu   0216 526 35 03
Yiğit İlkokulu   0216 466 79 79
Yiğit Ortaokulu   0216 466 79 19